2014. május 29., csütörtök

"Rézvirágok"...

Szeretek a vörösrézzel és a kristályokkal dolgozni! Nagyon jól kiegészítik egymást, a réz felerősíti a kristályok rezgését, ékszerként viselve nemcsak a kristály harmonizáló tulajdonságát érezheted, hanem a vörösréz gyógyító hatását is "kihasználhatod"! A réz jótékony hatással van a vérképző szervekre, vérre, csontokra, gyulladás- és ödéma csökkentő, vírus- és gombaölő tulajdonsággal is bír!
Képes bőrön át felszívódni, amennyire szükségünk van, ha viseljük valamilyen formában. A rezet és az ezüstöt mindig is használták az orvoslásban. Nagyanyáink idejében rézkilincsekkel napi szinten "találkozott" a szervezet ezzel a csodálatos anyaggal. Elvonultam néhány napra, ott alkottam ezeket a csodákat, a gyógynövénygyűjtés mellett. Némely kristályhoz jobban illik az ezüst szín, ez is rézdrót, csak kapott egy ezüst bevonatot. Néhányat bemutatok itt most, gyönyörködjetek...
























































































2014. május 22., csütörtök

Babaszappan...

Valaki olyan szappant kért tőlem, ami érzékeny bőrű kisbabának való! Ezért sok shea vaj és kókusz vaj mellé jó adag mandula olaj, illetve kamilla valamint körömvirág macerátum került még bele. Ezeket természetesen magam kutyultam-oldottam friss virágokból. A szappan folyadék részét aloe vera gél képezi, amit saját növényemből nyertem, ebben oldottam a lúgot kevés esővíz kíséretében. Illat anyagot nem raktam bele, mivel érzékeny bőrről van szó, viszont igy is érződik kissé a kamilla illata.
A kevés színes részt rózsaszín agyaggal készítettem. Ez már egyhetes szappan, annak írom ezt, aki kérte tőlem. Most kisebb méretre szabtam őket, mivel picurka emberkéről van szó!

2014. május 17., szombat

Hirudoterápia...ismét a piócáról

Az orosz szakirodalmat tanulmányozva, egyre érdekesebb információk birtokába jutok! Jól kiegészíthető ez a terápia a gyógynövények felhasználásával, fizikoterápiával ill. homeopatiával. Hármas hatással van a kezelt egyénre: mechanikus, reflex  és biológiai. Talán az utolsó a legfontosabb, hiszen itt a piócanyál hatóanyagi jutnak be a véráramba és a szövetek közé. A reflex hatás azt jelenti, hogy a pióca megkeresi az adott testrészen az akupunktúrás pontokat, - ha hagyjuk-, és ott kezd el dolgozni, így direkt stimulálja az adott meridián rendszert. A mechanikus azt jelenti, hogy az ejtett seben keresztül szabadon folyik ki a nyirok -nagyobb részt-, és a vér, ezért nem szabad nyomókötést rakni a bemetszés helyére. Felsorolás szintjén, amire alkalmazzák, a teljesség igénye nélkül: érrendszeri (thrombophlebitis, aranyér), hypertonia, koszorúér betegség, cardiosclerosis, atherosclerosis, nőgyógyászati problémák (endometriosis, mióma, meddőség, PMS syndroma), urolithiasis, pyelonephritis, prostata gyulladás, izületi gyulladás, reuma, migrén, radiculitis, isiasz, szembetegségek (glaukoma, cataracta), orrmellékürege gyulladás (chronicus, acut), középfülgyulladás, halláscsökkenés, fülcsengés, szájbetegségek, mint inygyulladás, bőrbetegségek, pikkelysömör, ekcéma, furunkulus, zúzódásos vérömleny a bőr alatt, törések, nyilván a szövődményeit illetően, epehólyaggyulladás, ill. kövesség, tüdőgyulladás, asthma, elhízás, diabetes, pajzsmirigy betegségek, cellulitisz kezelése. Javaslatot tesz a kezelés számára, ill. az alkalmazott piócák mennyiségére is. 5-10 alkalmat jelöl meg, megfelelő időközönként.  Folyamatos hivatkozást találok arra, hogy a pióca nyálban milyen hatóanyagok vannak, ezáltal hogy fejti ki a hatását.
Szóval ezek az oroszok tudnak valamit! Egyébként náluk orvosin oktatják is ezt a terápiás módszert.


A kezelés igénybevétele egyéni döntés, kérdezd meg a kezelőorvosodat, gyógyszerészedet is!


Лариса Геращенко
Пиявка — ваш домашний доктор: Гирудотерапия для разных типов людей


 
                                       

2014. május 16., péntek

citromfűves....

Most igazán friss és üde a citromfű, innen az    ötlet...! Belőle főztem teát, adtam hozzá némi    kecsketejet, ebben oldottam a lúgot. Olajösszetevők: oliva, shea, kókusz és napraforgó.   Illata természetesen citromfű illóolaj. A gyógynövény teája üdítő tulajdonsága mellett   
fejfájás, depresszió, álmatlanság, nyugtalanság esetén javallt, így gondoltam, jó érzés lesz vele a mosakodás, bőrápoló hatása mellett nyugtat, ellazít. Színét kozmetikai zöld pigment rétegek adják.

2014. május 6., kedd

Kert, ahol a tündérek laknak...


Az elmúlt hétvégémet egy Tata melletti kis faluban töltöttem, ahol  a gyógynövényekkel, illetve felhasználásukkal ismerkedtem. Noha van némi előképzettségem ehhez a kérdéshez, mégis sok újat tanultam  Rózsikától, a "Tündérkert" tulajdonosától, aki szívvel-lélekkel adta át tudása egy részét nekünk. A kert a Vértes oldalában van, teraszos kialakítású, a végén, mintegy rálátást biztosítva az illatos növénykavalkádra, helyezkedik el a tanoda, ahol jó idő alkalmával élvezetes az előadását hallgatni. Áttekintést ad a növények történetéről, betakarítási módjukról, friss-száraz felhasználásukról, valamint hogy milyen testi nyavalya kezelésére alkalmasak, milyen módon. Tanfolyamait az évszakoknak megfelelően, éppen az aktuálisan begyűjthető növények függvényében szervezi. Keresd fel a goldspirit.hu oldalt, ahol erről bővebb információt kaphatsz, amennyiben érdekel.

















Mindenképpen figyelmedbe ajánlom Farkasné Mann Rózsát, aki a youtube-on is megtalálható így.

2014. május 1., csütörtök

Ibolyás...

Igaz, hamarosan vége már az ibolyavirágzásnak,  likőrt készítettem a virágából, de talán a hűvöskés időjárásnak tudható be, hogy nem tudtam illatos virágokat begyűjteni, sem erdőben, sem kertben, így nem lett igazán illatos a likőr! Ennek ellenére, különleges lett az itala!

A szappant inkább az illata és a színe ihlette. A tetejére stilizált virágokat raktam. Összetétele oliva, kókusz babassu, napraforgó és ricinus olaj. Illatát az ibolya illatolaj adta.