2012. február 10., péntek

Rozmaringos-kecsketejes szappan

Régóta izgatnak a fűszer-gyógynövények alkalmazás a szappankészitésben, ezzel elinditottam ezt a sorozatot, már ami a "főszernövények" használatát illeti!
A mangó, pálma, kókusz vajak mellé került még oliva és repce olaj a szappanba. A kecsketej most kb. harmadnyi.
A mangó vaj hasonló a karité vajhoz, ám gyorsabban felszivódik a bőrbe, a szappant meg éppenhogy keményiti. Fahéjjal és spirulinával szineztem, az alapmasszába meg rozmaringot tettem, amit apróra törtem rézmozsárban.
Illóolaja a rozmaring, ami bőr és a bőr alatti szövetek vérkeringését fokozó, bőrhőmérsékletet emelő, antimikrobiális, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító és izomlazító hatású. Javitja az öregedő bőr állapotát, enyhiti a ráncosodást. Kezlehető vele a bőrfoltosság, a pattanásos és a petyhüdt bőr. Táplálja a fejbőrt és a hajat, amit fényessé és egészséges megjelenésűvé tesz.

Kecsketejes-narancsos-kubebás szappan

Ez a szappan nagyon hasonlit a korábban készitett kecsketejes-gyömbéres csodához! A különbség csupán annyi, hogy több virágport használtam hozzá, került bele méz a méhviasz mellé, valamint az erősebb sárga szin érdekében kurkumát kevertem a szappan egyrészéhez, és a jótékony hatású szénporral tettem igazán izgalmassá a mintázatot. Az illatát kubeba és narancs illóolaj adja. A kubebatermések illóolaja jó bőrtonizáló és fertőtlenítő, ezért elsősorban akne és zsíros bőr kezelésére alkalmas, mert fontosabb alkotórészei fertőtlenítő és antimikrobiális hatással is rendelkeznek.A sárga színű olaj édes, friss, citromos-gyümölcsös illatú. A narancs olaj jó hatással bír a fáradt, ráncosodó, netán berepedezett bőrre, ezért nem csak jó szappan adalék, hanem kéz- és testápoló krémekbe is alkalmazható.